Zastřežení průmyslového objektu


Je pravda, že každá budova má jiné bezpečnostní potřeby. To mohou změnit různé faktory, v neposlední řadě okolní oblast, ve které se budova nachází. Představte si například místo obklopené hustými listy, ploty nebo odlehlými budovami. Představte si také, že v oblasti nejsou žádná pouliční světla. Všechny tyto věci ztěžují zabezpečení perimetru, zejména u tradičních optických kamer, které spoléhají na přímou viditelnost a přinejmenším na nízkou úroveň světla k odhalení vetřelců. Právě tyto scénáře těží z jiné technologie – termálního zobrazování. 

Nyní dostupné a dostupné pro malé a střední podniky

Podle Inkwood Research naroste trh globálního bezpečnostního obvodu do roku 2026 na 38 miliard USD. Společnosti si uvědomují, že zabezpečení jejich obvodu, který se často přidával jako „dodatečný nápad“, je stále důležitější. Používání tepelné technologie se tradičně používá u velkých projektů, přičemž ceny technologií jsou poměrně vysoké. V dnešní době však výrobci jako Hikvision snížili náklady a zpřístupnili tuto technologii širší škále projektů.

Menší firmy a majitelé domů nyní mohou těžit z této další vrstvy zabezpečení, která poskytuje větší klid, protože vetřelce lze označit ještě předtím, než se dostanou ke dveřím. Díky moderním konvergenčním technologiím, které jsou nyní k dispozici, mohou také propojit své termální kamery se svými výstražnými systémy. To znamená, že mohou mít jednoduchý způsob, jak situaci holisticky sledovat, a to i prostřednictvím svých mobilních telefonů pomocí aplikace.

Jak vidí kamery HikVision?

Prohlédněte za obvod

V situaci perimetrického zabezpečení je důraz kladen na to, aby se člověk nepřiblížil přes určitou „linii“ do oblasti. To však může být složité, protože se jedná o vnější oblast, která pravděpodobně nebude mít přímou kontrolu nad majitelem domu nebo firmy. V tomto scénáři existuje spousta míst, kde mohou číhat potenciální vetřelci, například za ploty a v hustých křovinách. Samotné tradiční „optické kamery by je nedokázaly detekovat. Tepelná technologie naproti tomu vůbec nevyžaduje žádné světlo. Jelikož tepelné senzory detekují emisivitu – nízkoúrovňové záření vydávané všemi „povrchy“ na různých úrovních – dokáže „vidět“ přes překážky, jako jsou ploty a keře.

Dalším problémem na perimetru je rozlišování mezi lidským narušitelem a jiným objektem, který by mohl spustit falešný poplach. Někdy lze vyzvednout například zvířata, nebo dokonce větve a jiné předměty jiné než lidské povahy. Abychom tomu čelili, lze použít technologii Deep Learning v kombinaci s termovizí. Vylepšuje videoanalýzu k rozlišení lidí, čímž snižuje falešné poplachy a související provozní náklady. Když lidská bytost spustí pravidla detekce, například překročení čáry a detekce narušení, kamera může okamžitě upozornit operátora na poplach. Některé kamery mohou blikat, aby odradily vetřelce, nebo dokonce dát operátorovi možnost varovat prostřednictvím vestavěného reproduktoru. 

Efektivní technologie

Efektivní povaha technologie znamená, že k pokrytí obvodu je zapotřebí méně kamer.  Například pro vzdálenost 50 metrů může kamera (například Hikvision HeatPro) obvykle nahradit 2-3 optické bezpečnostní kamery. To je částečně způsobeno skutečností, že schopnost snímání pohybu objektu je při použití termálního zobrazování tímto způsobem přesnější. I když je cíl na okraji detekčního rozsahu, termální zobrazování může stále přesně snímat pohyb objektu; zatímco u videokamer musí být objekt mnohem blíže, aby jej senzor detekoval.

Obvykle se stávalo, že jak technologie pokročila, stala se dostupnější a přístupnější pro více lidí. Zabezpečení zde není výjimkou a společnost Hikvision stojí na špici inovací a vytváří například efektivní obvodové zabezpečení pomocí tepelné technologie. Tento vývoj znamenal, že je k dispozici pro použití v menších projektech za nižší cenu. Nyní mohou malé firmy, a dokonce i majitelé domů, těžit z výhod tepelné technologie, která chrání jejich obvod a vidí neviditelné, v podobě kamer Hikvision HeatPro.

Záznam videa

Pro ukládání videa vždy doporučujeme vlastní NVR řešení s úložištěm v potřebách a přáních zákazníka. Je-li nutné mít záznam v týdnech nebo stačí ve dnech, dokážeme se přizpůsobit. NVR standardně umísťujeme do racku nebo skříně a zajišťujeme zároveň externím zdrojem silové elektřiny pro případ výpadku nebo násilného přerušení. Je možné doplnit nezávislým GSM modulem pro informaci stavu zabezpečení.

Z čeho se skládá kamerový systém?

 • standardně IP kamery, termokamery, ColorVu či PTZ
 • záznamové zařízení NVR
 • kabelové UTP rozvody

Voliteně:

 • UPS záložní zdroj
 • GSM modul s informacemi o stavu zastřežení
 • napojení na stávající EZS systém
 • napojení na PCO
 • možnost aktivace stálého dohledu

Postup instalace:

 • zjištění aktuálního stavu situace
 • návrh řešení
 • instalace kabeláže a ochranných prvků
 • instalace rozvaděče
 • instalace kamer a jejich oživení
 • aktivace a zprovoznění NVR
 • předání zákazníkovi

Všechny nabídky zpracováváme individuálně podle potřeb a požadavků každého zákazníka.

Termální detekce a ochrana perimetru. Absolutní kontrola nad pohybem.