Příklad realizované zakázky – 4 kamery

Published by Martin on

Přinášíme vzorový příklad instalace a zastřežení oblasti okolo rodinného domu, přesně na přání zákazníka. Dozvíte se, co instalace kamerového systému obnáší a co je nutné pro bezproblémovou funkčnost.

Zákazník požadoval 4 kamery pro zajištění ochrany svého pozemku a budov, společně se záznamovým zařízením se vzdáleným přístupem.

Do záznamového zařízení jsme nainstalovali 2TB disk a jako kamery zvolili 4Mpix kameru s AcuSense a ColorVu technologií. AcuSense je druh umělé inteligence, která na základě rozboru obrazu dokáže identifikovat objekt, buď jako člověka nebo auto. Má samozřejmě mnoho způsobů detekce, nicméně pro zákazníka jsme zvolili výchozí nastavení bez specifikace a k záznamu je určen pouze pohyb člověka. Aby bylo naplněno GDPR, byly všechny kamery nastaveny a natočeny tak, aby co nejméně zabíraly veřejné prostory (chodník a silnice) a snímaly hlavně okolí rodinného domu, garáže a vjezdu do domu.

Jediným problémem při instalaci byl přívod internetového připojení pro vzdálený dohled. To bylo realizováno pomocí P2P wifi pojítek (umí až 5km ve volném prostoru!) ve formě dům-garáž.

Záznamové zařízení bylo bezpečně uloženo do rozvaděče. Ten je připraven pro případnou UPS v rack formě.

Instalace proběhla během jednoho dne, lokální ladění je vždy nastaveno na 14 dní pro případné vyladění a nastavení pozic. Každou kameru zahoříváme pro případné vyloučení vady z výroby.

Categories: Novinky 2021

Kamery nejen na Váš dům!