Řešení pro správu chytrého parkoviště

Published by Martin on

Provozovatelé a řidiči parkovišť mají jednu společnou věc: chtějí, aby parkovací operace byly snadné, bezpečné a efektivní. V praxi však může být obtížné najít volné místo po vjezdu na parkoviště. Jak mnozí řidiči vědí, je to velmi frustrující!

Hikvision nabízí způsob, jak rychle vést řidiče k volnému místu, s produkty, které lze snadno kombinovat a integrovat pro jednoduché a efektivní řešení. Zefektivnění parkování, jak u vjezdů / výjezdů, tak přes parkoviště, činí operace mnohem efektivnější, zrychluje proces a potenciálně rychleji uvolňuje místa pro další obsazení. To znamená maximalizovat zisky v prostorech. Poskytuje také další vrstvy zabezpečení, což dává klid řidičům i provozovatelům.

Existuje široká škála možností, jak uspokojit požadavky jakéhokoli moderního parkoviště.

Indikátor volného místa

Kamery pro parkovací navádění detekují vozidlo v prostoru a automaticky zobrazují stav dostupnosti parkovacího místa barevnými světly, aby řidiči mohli snadno zjistit, kde zaparkovat. Například se změní na červenou při obsazení a zelenou při uvolnění. Různé barvy lze také použít ke kategorizaci prostorů, například pro parkování se zdravotním postižením.

Počítání volného místa

Počet volných míst lze zobrazit, například u vchodu na parkoviště, na LED displeji Řešení využívá informace o počtu vozidel pomocí ANPR dat ze vstupních / výstupních kamer nebo parkovacích naváděcích kamer a aktualizuje se okamžitě, když se prostor zaplní nebo uvolní. Hned od začátku informuje řidiče, zda je na parkovišti místo.

Vyhledání záznamu podle času

Operátoři mohou časem prohledávat záběry z kamery parkovací navigace prostřednictvím parkovacího ovládacího panelu, aby v případě nehody viděli aktivitu na parkovišti. Takže pokud se něco stane v určitou dobu, operátor může zjistit, zda v té době existovaly nějaké výstrahy, a vyšetřit to.

Parkovací navádění

U větších a složitějších parkovišť potřebují řidiči více vedení, aby rychle našli volné místo.Parkovací navádění bere data ze vstupních / výstupních kamer ANPR a parkovacích kamer a zobrazuje je na obrazovkách kolem parkoviště. Na obrazovkách se vedle počtu zobrazují šipky, které ukazují, kolik mezer je v určité oblasti. Dávají řidičům další směr, jak se dostat na volná místa, takže navigace na velkých parkovištích je méně stresující.

Vyhledání záznamu podle SPZ

Provozovatelé mohou vyhledávat poznávací značky v systému HikCentral VMS pomocí údajů ANPR z parkovací kamery, což zvyšuje bezpečnost a poskytuje užitečnou funkci v případě nehody.  Mohla by být vyšetřována například nehoda typu „hit and run“. Tato data používá také parkovací automat (viz níže).

Bariéra kontroly přístupu podle SPZ

Řízení přístupu do garáže pomocí bariéry pro řízení přístupu znamená, že mohou vjet pouze vozidla registrovaná nebo placená, což zvyšuje efektivitu. Capture Trigger Radar zaregistruje vozidlo při vjezdu pomocí ANPR a otevře bariéru, pokud je vozidlo „čisté“.  To snižuje potřebu lidských zdrojů, protože například není třeba stráž u vchodu. Lze jej také nakonfigurovat tak, aby vypočítal poplatek na základě doby parkování při vjezdu a odjezdu automobilu.

Vyhledávač vozidel

Parkovací automaty mohou být umístěny u vchodů pro chodce do garáže, aby řidiči rychle našli své auto, pokud zapomenou, kde zaparkovali. Stačí, když zadají své SPZ a na mapě na obrazovce uvidí prostor a pokyny, jak se k němu dostat. Zařízení snímá SPZ z údajů ANPR prostřednictvím parkovací kamery, kterou koordinuje HikCentral.

Analýza dat o parkování

Operátoři mohou maximalizovat svou efektivitu a návratnost pomocí statistik správy ze systému, jako jsou podrobné záznamy o vstupu a výstupu označující obsazenost. HikCentral Enterprise VMS je mocný nástroj, který to činí intuitivním a ve zprávách může poskytnout nepřeberné množství informací, které pomohou při rozhodování v podnikání. 

Více info na dotaz.

Zdroj: hikvision.com/cs

Categories: Novinky 2021

Kamery nejen na Váš dům!