Snižování míry falešných poplachů v centrech přijímajících poplachy

Published by Martin on

Snižování míry falešných poplachů v centrech přijímajících poplachy

Díky rychlému rozvoji internetu věcí napříč domácnostmi a firmami je bezpečnost jednou z oblastí pozornosti nové technologie. Majitelé domů a firem nyní mohou na dálku sledovat, co se v jejich domě děje, prostřednictvím mobilního telefonu. Ale mají na to opravdu čas? A co se stane, pokud nejsou vybaveni k tomu, aby dokázali řešit to, co vidí? To je místo, kde přichází centrum pro příjem poplachů. Trh ARC roste a profesionálně sledované poplašné systémy v Evropě předpovídají růst z 16,5 milionů v roce 2019 na 20,0 milionů v roce 2024. Tyto operace však mohou uspět pouze snížením míry falešných poplachů.

Zmírnění bolesti hlavy

Malé podniky začínají uznávat hodnotu používání ARC, které jim umožňují úplně odstranit bolesti hlavy v zabezpečení. Mohou se zaregistrovat k předplatnému u společnosti ARC a nechat je „vzít bezpečnostní napětí“. V některých případech by to mohlo znamenat také snížení pojistného. Stále se však mohou cítit pod kontrolou, protože mohou také přijímat jakékoli výstrahy prostřednictvím mobilní aplikace.

Majitelé domů jsou tradičně opatrnější, mají obavy o soukromí, ale i oni začínají využívat výhod používání ARC – například když cestují na dovolenou. Země v západní Evropě jsou zvláště pokročilé v používání ARC a severský region je v čele.

Snížení míry falešných poplachů z 95% na minimální

Klíčem k úspěšným operacím ARC je snížení míry falešných poplachů. Podle IHS Markit se odhaduje, že 90–95% alarmů hlášených centrálním monitorovacím stanicím je falešných.1  Tyto falešné alarmy jsou pro ARC velmi skutečným problémem. Může být nákladné se podívat, což může znamenat vyslání stráží na časově náročné „honičky za divokými husami“. Vzhledem k tomu, že náklady na pracovní sílu v tomto odvětví jsou poměrně vysoké, má to také vliv na výsledek ARC.

Falešné poplachy jsou také frustrující pro ostatní. Například policejní síly ve Francii se již nebudou účastnit incidentu, pokud nebude ověřen poplach, aby bylo možné lépe spravovat jejich zdroje. Některé ze stejných důvodů také označují „černé listiny“ ARC, které mají vysokou míru falešných poplachů.

Chytrá technologie

Tady přichází skutečně chytrá technologie. Video ověření alarmu znamená, že operátor ARC může zkontrolovat situaci v místě přímo prostřednictvím kamerových záznamů. Systémy jako Hikvision AX PRO bezproblémově propojí poplachovou zónu s doprovodnou kamerou. Tyto systémy často používají PIR kamery, které spojují senzorovou a kamerovou technologii dohromady. Tato kombinace znamená, že obrázky jsou odesílány přímo do ARC, a tedy rychleji.

Systém AX PRO také používá další inteligentní funkce k dalšímu snížení míry falešných poplachů. Například funkce „Dvojité klepání“ odešle upozornění pouze v případě, že je spuštěno dvakrát za stanovené časové období. Další funkcí je „Cross zone“ – kde lze spojit dvě zóny dohromady a výstraha se odešle, pouze pokud jsou spuštěny obě současně.

Nejsou to jen viditelné čočky, které zde vstupují v platnost. Systém může také používat pasivní infračervené senzory k detekci rozdílů tělesné teploty a mikrovlnné senzory k detekci rychlosti pohybu a směru.

Systém je také vybaven předními technologiemi podpisů Hikvision. AcuSense filtruje tradiční „falešné poplachy“, jako jsou zvířata, listí a dokonce i déšť. ColorVu způsobuje, aby obrázky odesílané do ARC byly vysoce kvalitní, s plnou barvou, a to i v tmavých scénářích. To znamená, že se na ně operátoři mohou spolehnout při přesném ověření.

Lze jej také dále vylepšit, pokud se použije v kombinaci s Hik-ProConnect, softwarem, který lze načíst do mobilního zařízení pro monitorování konvergovaného systému pomocí zařízení, jako je AX PRO. Díky tomu je přidávání zařízení do systému rychlé a snadné. To také umožňuje operátorům ARC aktivovat / deaktivovat zařízení a provádět proaktivní monitorování stavu systému – vše na dálku. Koncoví uživatelé si udržují kontrolu – i oni mohou pomocí aplikace sledovat svůj systém a potřebují udělit povolení k přístupu ostatním.

Maximalizace účinnosti

Pomocí těchto technologií mohou ARC maximalizovat jejich účinnost. Vidí přesně, co se na místě děje, když se spustí poplach, a to díky skutečnosti, že poplachové senzory a CCTV kamery jsou konvergovány – jinými slovy spolupracují.

Po spuštění může systém také odesílat obrázky do mobilní aplikace. Majitelé domů a firem tak získají úplné informace o tom, co se děje. Mohli by se samozřejmě monitorovat sami, ale mnozí se rozhodli pracovat s ARC, takže mají klid, že se situace řeší. Aplikace také znamená, že ARC může být v kontaktu s vlastníkem, protože ví, že vidí stejné obrazy. Může to být další způsob, jak snížit falešné poplachy – například na obrázku může být zobrazena osoba, které majitel důvěřuje.

Technologie AX PRO je dostatečně chytrá na to, aby mohla být bezproblémově konvergována i do jiných systémů. Má schopnost „plug and play“ a funguje skvěle v integraci s dodavateli třetích stran, jako jsou: Sentinel, Azursoft, Patriot System, Insocom, immix a SBN. Díky tomu je opravdu užitečný pro instalátory, kteří by chtěli upgradovat stávající systémy o nové funkce. AX PRO může používat signály ze stávajících čidel alarmu, což usnadňuje a zlevňuje upgrade.

Očekávání se mění, jak se IoT zakořenil v našem každodenním životě. Aby byla bezpečnost prostřednictvím monitorovacích center skutečně efektivní, je kritické omezit falešné poplachy. Pomocí inteligentních, konvergovaných technologií, jako je Hikvision AX PRO, mohou ARC dramaticky snížit falešné poplachy a zefektivnit jejich životy. To zase znamená, že ARC mohou splnit očekávání zákazníků a skutečně jim poskytnout klid.

Kliknutím sem zjistíte více o AX PRO.

1 IHS Markit Intruder Alarms Video Verification Report 2019

Categories: Novinky 2021

Kamery nejen na Váš dům!